Будьте в курсі всіх наших подій

Корисне

7 міфів про харчування

Організація харчування здається абсолютно зрозумілою кожній людині. Однак насправді правильність побудови нашого щоденного раціону обросла безліччю міфів.

Чи існує особливий метаболізм? Знежирені продукти і справді не дають нам одужувати? Чим же харчуватись, щоб привести своє тіло в ідеальну форму? На ці питання ми відповімо у цій статті.

Міф 1. Мало їмо, проте не худнемо

Напевно, найпоширенішим міфом є ​​існування особливого метаболізму. Мовляв, навіть якщо його власник мало їсть, схуднути він все одно не зможе. Така легенда з’явилася тому, що часто не звертаємо увагу на баланс між отриманням і витратою калорій.

Якщо організм отримує недостатньо їжі, людина не зможе побудувати ідеальні м’язи. Так само не можна прибрати зайву вагу, якщо отримувати калорій більше, ніж витрачається. Виходить, що принцип «мало їсти і скидати вагу» все ж таки є не найефективнішим. Мінімальна кількість їжі викликає в організмі стрес, тому воно переводиться в стан заощадження енергії, і зокрема жирових відкладень.

Що робимо? Просто постарайтеся протягом тижня звертати більше уваги на те, що ви їсте. Записуйте та перевіряйте, чи відповідає ваш раціон очікуванням. Ми часто не помічаємо печеньку на роботі або перекус у вигляді бутерброду, але на денному калоражі це все ж таки позначається.

Міф 2. Їмо більше білків, відмовляємося від вуглеводів і худнемо

Цей міф поширили прихильники низьковуглеводних дієт. Такий раціон може бути корисним лише тоді, коли його призначає лікар. Інакше йдеться вже про справжнє знущання над організмом, адже йому щодня потрібні і білки, і вуглеводи, і жири.

Вуглеводи є джерелом енергії для тканин і клітин. Саме вони відповідають за роботу ЦНС. Наприклад, лише мозок потребує близько ста грамів вуглеводів щодня.

Якими бувають вуглеводи:

  • Прості. Вони містяться в ягодах, фруктах та у солодощах. Відрізняються швидкою засвоюваністю та дають енергію протягом короткого часу.
  • Складні. Містяться в цільнозернових продуктах, рисовій крупі та картоплі. Дозволяють організму довго відчувати почуття насичення.
  • Клітковина. Концентрується у зернових, фруктах та листових овочах. Є особливо корисною і здатна довго насичувати організм.

Фахівці зазначають, що не лише вуглеводи сприяють набору ваги. Швидше, проблема полягає в незбалансованому харчуванні, споживанні великої кількості складних вуглеводів та сидячому способі життя. Загалом високовуглеводні продукти незамінні для здорового способу життя. Саме вони допомагають нам швидше відновлюватися від втоми та отримати більше енергії.

Міф 3. Знежирені продукти приносять користь

Такий міф з’явився понад півстоліття тому, коли жир став вважатися головним ворогом дієти. При цьому міф досі існує, а всілякі бренди постійно пропонують нам продукти з нульовою концентрацією жирів.

Насправді ж 0% часто приховують за собою вуглеводи та трансжири, необхідні для покращення смаку. Коли з молочного продукту прибрати жири, вийде бліда рідина, при цьому ще й без смаку. Тому знежирені продукти найчастіше виявляються ще калорійнішими, ніж ті, у яких жирність становить 1-3 відсотки.

Міф 4. Худнемо, відмовляючись від жирів

Досліджуючи історію виникнення дієт, напрошується висновок, що свого часу головним ворогом людства ставав той чи інший компонент харчування. Спочатку ним був жир, потім – вуглеводи. Насправді головним секретом схуднення є споживання меншої кількості калорій, ніж витрачається.

Наприклад, жири насправді не є шкідливими. Негативний вплив мають трансжири, які через термічну обробку втрачають користь та підвищують ризики виникнення різних хвороб. Вони містяться в борошняних виробах, фаст-фуді та в цукерках.

До потрібних жирів відносяться:

  • Насичені. Потрібні для підтримки метаболізму. Містяться у м’ясі, молоці, яйцях.
  • Мононенасичені. Контролюють холестерин. Містяться в авокадо, оливках, мигдалі.
  • Поліненасичені. Контролюють метаболізм та холестерин. Містяться в нерафінованій олії.

Втім, із жирами треба знати міру. Надмірне споживання навіть корисних жирів обов’язково позначиться на фігурі.

Міф 5: менше калорій – нижче вага

Процес схуднення досить складний, і організувати його просто регулюванням кількості калорій практично неможливо. Перешкодою можуть стати неправильно побудовані дієти, особливості здоров’я, проблеми з обміном речовин та несвоєчасне виведення рідини з організму. Часто нерезультативність може демонструвати, що шлях схуднення обраний неправильно.

До речі, буває і так, що на результати очікують дуже швидко і вони просто ще не встигли реалізуватися. Завжди варто орієнтуватися на свій організм, оскільки універсальної методики поки що не існує.

Що сприяє схудненню:

  • правильне харчування,
  • здоровий сон,
  • низький рівень стресу,
  • постійна фізична активність.

Міф 6. У найближчі дві години після занять спортом їсти заборонено!

Їсти після тренувань можна, але аж ніяк не шкідливу та важку їжу. Втім, як і будь-якого іншого часу. Загалом прийом їжі необхідний для підтримки процесу відновлення організму. Він потребує енергії та матеріалів для побудови м’язової маси.

Звичайно, бігти до бутербродів вже в роздягальні не потрібно. Однак паузи під час перевдягання, походу в душову та додому буде цілком достатньо. Дієтологи рекомендують віддавати перевагу білковій їжі у поєднанні з клітковиною та складними вуглеводами.

Міф 7. Схуднути можна лише завдяки фітнесу

Користь фітнесу для організму не викликає жодних сумнівів, однак його одного буде недостатньо для швидкого схуднення. Без зміни раціону харчування фітнес не стане дуже дієвим для боротьби із зайвою вагою.

Потрібно завжди пам’ятати про те, що ваша вага залежить від комплексних дій. Не забувайте підтримувати заняття спортом правильним раціоном харчування – і тоді результати будуть швидкими та очевидними.

Поділитись статтею: