Будьте в курсі всіх наших подій

Корисне

Як займатися спортом вдома і не перетворити квартиру на качалку

Не завжди є можливість регулярно ходити до спортивного клубу. У такому разі можна було б тренуватися вдома. Дійсно, щоб качати м’язи рук, ходити до фітнес-клубу необов’язково, весь необхідний інвентар можна використовувати в домашній обстановці.

Головне – дізнатися, як правильно тренуватись. І ще – облаштувати свій домашній спортзал так, щоб навіть у невеликій квартирі йому вистачило місця.

Як облаштувати спортивний куточок

Якщо немає можливості облаштувати окреме приміщення, потрібно виділити під заняття невелику частину кімнати. Правила при цьому прості:

  1. Виділений простір має добре провітрюватися.
  2. У спортивному куточку потрібно обходитися мінімум меблів. Там можна повісити на стіні полицю для інвентарю, але не більше, інакше не залишиться простору для тренування.
  3. На підлогу потрібно постелити мобільний гумовий мат. При необхідності його можна буде швидко прибрати, а під час занять він захищатиме підлогове покриття від подряпин та ударів.
  4. Важливим елементом спортивного куточка є дзеркало. Воно потрібно не для того, щоб милуватися собою, а для того, щоб перевіряти, чи спортсмен виконує вправи коректно. Навіть правильні присідання – це ціла технологія, що вже говорити про складніші вправи.

Можна подбати і про те, щоб у спортивному куточку звучала музика. Це допоможе задати ритм тренуванню – і подальшому розслабленню.

Як вибрати обладнання

Для того, щоб займатися вдома, не потрібно купувати багато інвентарю та снарядів. Треба продумати, яких цілей людина хоче досягти, чи включатиме в програму силові навантаження або обмежиться лише кардіотренуванням, чи виконуватиме вправи з фітнес-гумкою чи скакалкою, і підбирати інвентар відповідно.

У більшості випадків достатньо таких снарядів:

  • Розбірні гантелі. Вони є з грифом, на які накручуються диски різної ваги. Можна відразу купити кілька пар дисків для збільшення навантаження.
  • Стрічка-еспандер. Як правило, фахівці рекомендують купувати відразу набір стрічок, оскільки еспандери випускають із різним опором, і якщо вдало їх підібрати, цей снаряд замінить кілька тренажерів.
  • Фітбол – це універсальний снаряд. Існують цілі комплекси вправ із ним, розроблені для людей із різними можливостями. Наприклад, з фітболом можна займатися при вагітності, і навіть діти можуть робити гімнастику з використанням цього снаряда.
  • Обтяжувачі на ноги – вони допоможуть збільшити навантаження та зроблять заняття ефективнішим.

Якщо є можливість – варто додати до інвентарю гарну скакалку. Але у багатоквартирних будинках сусіди знизу можуть протестувати проти такого тренування. А після тренування можна використовувати масажний ролер – це допомагає розслабити м’язи.

Вибір тренувальної програми

Зрозуміло, навіть дуже ретельно продуманий спортивний куточок сам по собі не допоможе прийти у гарну форму. Потрібно підібрати ефективну тренувальну програму та втілювати її в життя. Тут все залежить від того, яку мету ставить перед собою спортсмен. Якщо він хоче наростити м’язову масу, потрібно зробити упор на силові вправи, для яких достатньо еспандера і гантелі. Причому для досягнення бажаного результату працювати потрібно буквально до відмови, коли фізично не вдасться зробити ще хоча б один повтор.

Якщо метою є схуднення – потрібні кардіотренування. Рекомендується середня інтенсивність заняття за його великої тривалості.

Для тих, хто хоче підвищити силу та витривалість, потрібні інтервальні тренування з високою інтенсивністю. Цікаво, що вони дозволяють ще швидше спалювати калорії, але підходять вони далеко не всім.

Яку б тренувальну програму людина не вибрала, вона не дасть результатів, якщо заняття не будуть проводитися на регулярній основі. Спортом потрібно займатися щодня, а не час від часу викроювати на нього годинку.

Також необхідно обов’язково переглянути свій режим харчування. Це не означає, що потрібно переходити на спортивні БАДи або, навпаки, виснажувати себе дієтами. Харчування має бути збалансованим, а м’язи мають отримувати всі необхідні мінерали.

І ще один важливий момент – добре обладнаний спортивний куточок мотивує до занять. Адже найчастіше причиною відмови від спорту є не лінь, а те, що людина примушує себе до занять, і вони стають джерелом додаткового стресу. А коли куточок обладнаний вдома, і нікуди не треба їхати – це вже дає позитивний настрій.

Поділитись статтею: